Zonguldak Devrek Belediyesinde usulsüzlük iddiasına ilişkin 2 çalışan gözaltına alındı

Belediyeden meydana getirilen açıklamada, belediyeye bağlı şirkette çalışan S.G. ve U.K’nin, pazaryeri esnafına kestikleri tahsilat makbuzlarının azca bir miktarını belediye hesabına yatırdığı açıklandı.
Geri kalan meblağın hesaba aktarılmadığının anlaşıldığı kaydedilen açıklamada, Kaymakamlık ekibinin rutin mali denetimi esnasında söz mevzusu personelin noksan evrak verdiğini fark eden mali hizmetler müdürünün vakası Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’a bildirdiği anlatıldı.
Gelişme üstüne Bozkurt’un, S.G. ve U.K’ye görevden el çektirdiğine değinilen açıklamada, “Mevzunun incelenmesi için belediye bünyesinde komisyon kuran Başkan Bozkurt, Kaymakamlığın denetim ekibine de data vererek iki personel hakkında savcılığa kabahat duyurusunda bulunmuş oldu.” ifadesi kullanıldı.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Bozkurt, vakası raporlayıp ilgili makama bildirdikten sonrasında savcılığa bizzat kabahat duyurusunda bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:
“Şu an için sayı söyleniş etmek doğru değil. Soruşturmamız devam ediyor. Hem belediye hem Kaymakamlık bünyesinde takımlar tüm işlemleri inceliyor. Hazırlamış olduğumuz rapor doğrultusunda güvenlik iki kişiyi de gözaltına aldı. Bu kişileri yakınma eden benim. Belediyemiz zarara uğratılmıştır. Adli soruşturma sonucunda ihtiyaç duyulan yapılacaktır.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yolcu beklerken kalp krizinden ölen otobüs şoförü toprağa verildi
Kars’ta 156 hanım ziraatçi pancarın şekere yolculuğuna katkı sunuyor
Adana’da 11 milyon makaron ele geçirildi

Son Dakika Haberler