Yozgatlı gönüllüler, depremzedeler için 24 saat aralıksız çorba dağıtıyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerin arkasından tüm Türkiye’den afet bölgelerine ilk günden itibaren destek gelmeye devam etti. Depremin yıkıcı tesirinin yoğun bir halde görüldüğü Hatay’da da depremzedelere yardım için birçok yiyecek dağıtım yeri oluşturuldu. O yerlerden biri de Yozgat Saraykent’ten gönüllü olarak gelen belediye çalışanlarının vazife almış olduğu Antakya Devlet Hastanesi önünde kurulan alan oldu. Buradaki çorba dağıtım çadırında 7 gün 24 saat ara vermeden çorba kaynatılarak depremzedelere ikram edildi.
“KESİNTİSİZ VE SINIRSIZ ÇORBA”
Yozgat’ta belediye çalışanı bulunduğunu ve gönüllü bir halde zelzele bölgesine geldiğini belirten Osman Halıcı, “600 kilometre öteden, Yozgat’tan gönüllü olarak buraya geldik. Biz depremin ikinci günü buradaydık. O günden beri 24 saat süresince asla durmadan çorba ikramımız devam ediyor. Çayımız da var. Ek olarak vatandaşlara su da veriyoruz. Vardiyalı çalışıyoruz. Arkadaşlarımız saat 08.00’de çalışmaya başlıyor, akşam 20.00’de bırakıp yeniden sabah 08.00’de devralıyorlar. Kesintisiz ve sınırsız veriyoruz. Bir bardak, beş bardak yok. Yeniden için, tekrar buyurun diyoruz. Bizim çorbamız burada ün yapmış oldu. Daha doğrusu onlar da oldukca sevmiş oldu. Vatandaşlar da memnunlar” dedi.
Çorbayı oldukca beğendiğini belirten depremzedelerden Serpil Karaçete ise “Çorbası oldukca güzel. Ellerine sıhhat, hepsinden Tanrı razı olsun. İnanın, ağabeyin çorbası benim çorbamdan daha güzel. Üçüncü kez gelip aldık. Çorbanın tarifini vermezler bence” diye konuştu.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Zelzele bölgesinde fırtına ve sağanak yağış etkili oluyor

Son Dakika Haberler