Vazife başlangıcında kalp krizi geçiren komiser yardımcısı son yolculuğuna uğurlandı

Evli ve bir çocuk babası Aydın’ın cenazesi, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınarak 9 senedir vazife yapmış olduğu Çorum İl Güvenlik Müdürlüğünün bahçesine getirildi.
Törende polis memuru için saygı duruşunda bulunulduktan sonrasında Kur’an-ı Kerim okundu.
Törende İl Müftüsü Muharrem Biçer tarafınca yakarış edildi.
İl Güvenlik Müdürü Mehmet Gülser, burada yapmış olduğu konuşmada, Aydın’ın dürüstlüğüyle, samimiyetiyle, vatana ve milletine bağlılığıyla göz dolduran, örnek bir insan bulunduğunu söylemiş oldu.
Aydın’ın vazife süresince alın terini, bilgisini, tecrübesini polis teşkilatından esirgemediğini belirten Gülser, “Kendisini hiçbir süre unutmayacağız. Oldukça sevilmiş olduğu hususi harekat üniformasını bıraktığında çağırmıştım. Kendisinden bir tek tecrübesini memurlarımızla paylaşmasını istemiştim. Kendisine verilen hiçbir görevi yüksünmeden icra eden, gayretiyle daima öne çıkan örnek bir şahsiyetti. Teşkilatımıza katkısı çoktur. Ruhu şad, mekanı aden olsun.” ifadesini kullandı.
Gülser, ondan sonra Aydın’ın eşi Tülin ve oğlu Mert Aydın’a başsağlığı diledi.
Törene Vali Yardımcısı Tamer Orhan, Çorum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, İl jandarma Komutanı Albay İlhan Uzunoğlu ile polis memurunun mesai arkadaşları katıldı.
Çorum’daki törenin ardında kara yolu ile memleketi Tokat’ın Erbaa ilçesine bağlı Çerkezfındıcak köyüne götürülen Aydın’ın Türk bayrağına sarılı naaşı, köy camisinde hazırlanan alana konuldu.
Cenaze namazının arkasından Aydın’ın cenazesi, köy mezarlığında toprağa verildi.
Cenazeye, polis memurunun yakınları ile vatandaşlar katıldı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bekçiler zelzele bölgesine gitti
Senelerce çay servis etmiş olduğu SGK görevlilerinden Zonguldak’ın ilk EYT emeklisi bulunduğunu öğrendi
Eskişehirli gönüllü öğretmenler, Samandağ’da günlük 2 bin kişiye yiyecek hazırlıyor

Son Dakika Haberler