Sultangazi Cebeci Lojistik Merkezi hizmete açıldı

Sultangazi’deki açılışta konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Merkezin zelzele anı ve sonrasında lojistik merkez olarak kullanılacağını ve bilhassa son zelzele edinim ile kurumun daha kuvvetli bir stratejiye ulaşması için mühim bir misyon yükleneceğini söylemiş oldu.
İmamoğlu, 300 Günde 300 Proje kapsamında siyasal fark yapmaksızın projelerine devam ettiklerini anlatarak, şu şekilde devam etti:
“İstanbul’umuzu ekonomik krizlere, toplumsal sorunlara ve afetlere karşı güçlendirmeyi, bu dönemin mühim bir sorumluluğu olarak, kentlere misyon edinmiş her parametresinde özenli emek vermeyi devam ettiriyoruz. İstanbul’u yatırımlarla güçlendiriyoruz. Bizim bütçemiz, tertemizdir ve bereketlidir. Zira, bizim bütçemizin bir yolculuğu var; fazlaca kıymetli. Vatandaştan gelir, vatandaşa gider. Bizim bütçemizin yol haritası, bu şekilde bir yol haritası. O bakımdan bizim tertemiz bütçelerimizle, verimli bütçelerimizle memleketimizi de ayağa kaldıracak bir süreci, en kuvvetli şekilde harekete geçirmek zorunluluğumuz var. Türkiye, fazlaca kuvvetli olmak zorunda. Memleketimizin her şehri fazlaca kuvvetli olmak zorunda. Doğal bunun lokomotifi olan İstanbul’umuzun da tüm ilçeleriyle fazlaca kuvvetli bir kent olmak zorunluluğu vardır.”
Cumhurbaşkanı talibi Kemal Kılıçdaroğlu’na güvendiklerinin altını çizen İmamoğlu, kararlılıkla, ihtimaller içinde her afeti göz önüne alarak adımlar atacaklarını, başta İstanbul olmak suretiyle Türkiye’yi afete karşı dirençli ve kuvvetli hale getirmek için büyük bir seferberlik yürüteceklerini beyan etti.
Konuşmaların arkasından Sultangazi Cebeci Lojistik Merkezi kesilen kurdeleyle hizmet açıldı.
Cebeci Lojistik Merkezi’nin açılışına Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve fazlaca sayıda şahıs katıldı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bayrampaşa’da üstüne tavan sıvası düşen 2 çocuk yaralandı
Yenimahalle Belediyesinden Demetevler’de kentsel dönüşüm çağrısı
Fatih’te silahlı hücum anı güvenlik kamerasında

Son Dakika Haberler