Sivaslı muhtarlar Malatya ve Adıyaman’da depremzede küçüklere oyuncak armağan etti

“Asrın felaketi” olarak vasıflandırılan Pazarcık ve Elbistan merkezli 6 Şubat’taki depremlerden ziyan olan illerde yaşayan çocuklar için harekete geçen Sivas Muhtarlar Derneği, kentteki hayırseverlerin desteğiyle oyuncak kampanyası başlattı.
Kampanya çerçevesinde toplanan 2 bin oyuncağı araçlarla Malatya ve Adıyaman’a ulaştıran muhtarlar, Sivas Belediyesi tarafınca tahsis edilen otobüsle de bölgeye gitti.
Burada depremzede küçüklere yönelik palyaçolar eşliğinde etkinlikler düzenleyen muhtarlar, çeşitli ikramlarda bulunduktan sonrasında yanlarında getirdikleri oyuncakları armağan etti.
Sivas Muhtarlar Derneği Başkanı Cemalettin Arslan, 6 Şubat’tan bu yana zelzele bölgesine insani yardım malzemeleri götürdüklerini belirterek, “Hayırsever yurttaşlarımızın katkısıyla hayata geçirdiğimiz kampanya kapsamında toplanan oyuncakları 2 bin çocuğumuza verdik. Ek olarak organizasyonunu üstlendiğimiz çeşitli etkinlikler ve ikramlarla depremin çocuklar üstünde oluşturduğu izleri silmeye çalıştık.” dedi.
Arslan, son olarak iç çamaşırı ve hijyen malzemeleri için de kampanya başlattıklarını dile getirerek, şu ana kadar 1200 destek paketi hazırlandığını söylemiş oldu.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Mehmetçik, Doğanşehir’de depremzedeler için ekmek üretiyor

Son Dakika Haberler