Selçuklu Belediyespor Kulübü sporcuları ödüllendirildi

Türkiye’nin en büyük amatör spor kulüplerinden birisi olan Selçuklu Belediyespor Kulübü, 2022 yılına damga vurdu. 2 Dünya şampiyonluğu, 1 Dünya üçüncülüğü, 3 Avrupa şampiyonluğu, 1 İslam Oyunları üçüncülüğü ve fazlaca sayıda Balkan ve Türkiye Şampiyonluklarına imza atan Selçuklu Belediyespor Kulübü sporcuları ve antrenörleri Selçuklu Belediye Meclisi tarafınca ödüllendirildi. Selçuklu Belediyesi Meclis Salonunda meydana gelen ödül törenine Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Belediyespor Kulübü Başkanı Mustafa Yavuz Tezcan, Meclis Üyeleri, Selçuklu Belediyespor Yönetim Kurulu Üyeleri, Antrenörler, Sporcular ve aileleri katıldı. 20 branşta 15 bin 488 lisanslı ve 213 Ulusal sporcusuyla Türkiye’nin en büyük amatör spor kulüplerinden birisi olan Selçuklu Belediyespor Kulübü, 2022 senesinde 10 branşta katılmış olduğu Ulusal ve Internasyonal Şampiyonalarda toplam 74 madalya kazanarak mühim bir başarıya imza attı. Tekvando, Güreş, Judo, Kick Boks, Wushu Kung-Fu, Karate, Masa Tenisi, Bisiklet, Satranç Halter, branşlarında müsabakalara katılan 66 sporcu, 37 altın, 19 gümüş ve 18 bronz madalya kazanarak toplamda 74 madalyayı Selçuklu’ya kazandırdı.
“SPORTİF BAŞARILARIMIZA YENİLERİNİ EKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Sportif faaliyetler anlamında kulübü olarak 2022 yılını oldukça verimli geçirdiklerini ifade eden Selçuklu Belediyespor Kulübü Başkanı Mustafa Yavuz Tezcan, “Sözlerime başlamadan ilkin depremde yaşamını kaybeden yurttaşlarımıza bir kez daha Tanrı’tan rahmet, yaralılara acil şifalar temenni ediyorum. Cenab-ı Hak’tan milletimize bu şekilde bir acı yine yaşatmamasını niyaz ediyorum. Bugün burada 2022 yılı içinde ulusal ve internasyonal müsabakalarda başarı elde etmiş olan 10 değişik branşta 66 sporcumuza ve onları yetiştiren antrenörlerimize ödüllerini takdim edeceğiz. 2022 yılı kulüp faaliyetlerimiz açısından son aşama verimli geçti. Sportif başarılara doğal ki ehemmiyet veriyoruz. Sadece bu başarıları elde ettiğimiz yarışmacı gruplarımızı altyapı desteği elde eden spor okullarımızda bizim için son aşama büyük ehemmiyet arz ediyor. 2022 yılı içinde yaz döneminde 12 bin, kış döneminde 6 bin olmak suretiyle toplam 18 bin sporcumuza eğitim verdik. Doğal hızlıca söyleyip geçiyoruz bu rakamı fakat bu hakkaten fazlaca büyük bir sayı. Düşündüğümüzde Türkiye’deki birçok ilçenin nüfusundan daha çok sayıda bir sporcuya hizmet veriyoruz. Ek olarak bu sporcuların yüzde otuz beşlik bir kısmı de servis imkanımızdan faydalanıyor. Bu büyük başarıyı elde etmemizde alın teri döken başta yönetim kurulunda beraber vazife yaptığım arkadaşlarıma ve tüm Selçuklu Belediye Spor Kulübü görevlilerine ek olarak teşekkür ediyorum. Doğal ki teşekkürün en büyüğünü Devamlı bizim yanımızda olan ve her mevzuda bizlere destek veren Selçuklu Belediye Başkanımız Ahmet Pekyatırmacı’ya etmek isterim. İnanıyorum ki cumhuriyetin 100. yılını algı ettiğimiz bu yılda da bu başarılar artarak devam edecek ve 2024 senesinde Fransa’da düzenlenecek olan olimpiyat alımlarında sporcularımız kulübümüzü ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edecekler” şeklinde konuştu.
“SPORCULARIMIZIN EMEKLERİ DAHA BÜYÜK BAŞARILARI DA BERABERİNDE GETİRECEKTİR”
Selçuklu Belediyespor Kulübü’nün başarılarının daha da katlanarak devam edeceğine inancının tam olduğuna vurgu meydana getiren Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Hem şehrimizin hem de ülkemizin gururusunuz. Ulusal sporcu olarak hem yurt içinde hem yurt haricinde müsabakalarda fazlaca üstün başarılar elde ettiniz. Hepinizi kutluyorum. İnşallah 2023 ve gelecek yıllarda fazlaca daha büyük başarıları hep beraber elde etmiş olacağız. Doğal olarak burada büyük emekler ve büyük gayretler var. Başta spor kulübümüz olmak suretiyle kulüp başkanımız, yönetimde bulunan arkadaşlarımız, spor müdürlüğümüz ve müdürlüğümüzün fazlaca kıymetli çalışanları, onların fazlaca büyük emekleri, öz verili emek harcamaları var. Aynı şekilde antrenörlerimiz senelerce çocuklarımız için emek verdiler, çaba sarf ettiler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çocuklarımızla beraber aileleri de aynı şekilde bu gururun bir parçası. Onlar da gece gündüz demeden çocuklarına destek oldular. Onların okullarıyla beraber bu çalışmalara, bu müsabakalara katılmaları için fedakarlık yaptılar. Tüm ailelerimize de ek olarak teşekkür ediyorum. Selçuklu Belediyemizin ve spor kulübümüzün gururu olarak çocuklarımıza bundan sonrasında da üstün başarılar temenni ediyorum. Hepiniz sağ olun, var olun. Tanrı’a emanet diyorum” dedi.
Konuşmaların peşinden Selçuklu Belediye Meclisi tarafınca altınla ödüllendirilen başarı göstermiş sporculara ödüllerini Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Belediyespor Kulübü Başkanı Mustafa Yavuz Tezcan ve meclis üyeleri takdim etti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Konya’da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı
Senelerce çay servis etmiş olduğu SGK görevlilerinden Zonguldak’ın ilk EYT emeklisi bulunduğunu öğrendi
Trabzonspor’un eski yöneticisi Metin Özke son yolculuğuna uğurlandı

Son Dakika Haberler