Mardin’de PKK’lı teröristlerce 36 yıl ilkin şehit edilen 8 şahıs törenle anıldı

Açıkyol Mahallesi’nde meydana gelen ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle süregelen törende, İlçe Müftüsü Hasan Yeşildal şehitler ve depremde yaşamını kaybedenler için yakarış etti.
Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, törenin arkasından yapmış olduğu açıklamada, 36 yıl ilkin şehit edilen 8 vatandaşın acısının ilk günkü şeklinde taze bulunduğunu söylemiş oldu.
Hain ve kalleş terör örgütü PKK tarafınca şehit edilenleri anmak için bir arada olduklarını kaydeden Kayabaşı, şu şekilde konuştu:
“Eli kanlı terör örgütü çoluk, çocuk, hanım, bebek, genç, yaşlı demeden vahşice eylemlerine devam ediyor. Fakat biz devlet olarak Tanrı’ın izniyle terörün kökünü kazımakta kararlıyız. Terör örgütünün ne kadar yırtıcı, ne kadar adi, alçakça bir teşkilat bulunduğunun en canlı örnekleri bugün bu kabirde yatan şehit kardeşlerimizdir. Devletimiz terörle mücadelede asla olmadığı kadar kuvvetli ve kararlıdır. Tüm şehitlerimize Tanrı’tan rahmet, gazilerimize sıhhatli yaşam, ebediyete intikal eden gazilerimize Tanrı’tan rahmet temenni ediyorum.”
Törene, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yarbay Mustafa Gezer, İlçe Güvenlik Müdürü Erhan Koç, MHP İlçe Başkanı Bedrettin Aslan ve şehit aileleri katıldı.
PKK’lı teröristlerce meydana gelen saldırıda, Şerini Tunç (24), Selma Tunç (16), Felek Tunç (6), Şerife Tunç (50), Cumhur Tunç (54), Bedran Erdem (17), Süleyman Ayık (14) ve Selim Ayık’ı (10) şehit olmuştu.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin’de 4 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 3 şahıs yaralandı
Her an çökebilir: Yan yatan 5 kattan oluşan binayı altında kalan kamyonet tutuyor
Trabzonspor’un eski yöneticisi Metin Özke son yolculuğuna uğurlandı

Son Dakika Haberler