Malatya Teknokent konteynerler hizmete girdi

Asrın felaketinde Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan Malatya’da afetzedelerin yaralarını sarmak için seferber olan AFAD’ın İnönü Üniversitesi Teknopark bahçesindeki 180 bin metrekarelik alanda başlatmış olduğu konteyner şehir emek harcamaları tamamlandı.10 bin 500 depremzedenin barınacağı konteynerlerde buzdolabı, elektrikli ocak, kanepe, yataklara varana kadar birçok gereksinim malzemesi yer alırken, depremzedelerin konteynerlere yerleştirilmesi ise sürüyor.
“ALLAH DEVLETİMİZİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN”
Kahramanmaraş merkezli 7,7 ila 7,6 büyüklüğündeki depremlerin arkasından Malatya merkezli 5,6’lık depremi 8 aylık bebeği ile beraber evinde yaşayan depremzede Mehmet Ekici, “Üç depremi 8 aylık çocuğumla birlikte yaşadık, oldukca şükür başımızı sokacağımız bir konyetner verdiler. Devletimiz sağ olsun birkaç eksiğimiz var zaman içinde onlar da tamamlanır, Tanrı devletimizi başımızdan tamamlanmamış etmesin” dedi.
“BAŞIMIZI SOKACAĞIZ BİR YERİMİZ OLDU”
Depremde evi ağır hasar alan Yüksel Kadiroğlu ise barınacak bölgeleri olmadığı için bir süre köyde kaldıklarını belirterek, “Depremi Malatya’da yaşadık evimiz ağır hasar aldı barınacak yer yoktu köye gittik. Dün haber geldi konteyneriniz çıktı diye geldik. Kardeşim eşim ve çocuğumla beraber yaşıyoruz. Yaşam zor evimiz dükkanımız gitti. Bilmiyoruz nereye varacağız bu şekilde, en azından başımızı sokacağımız bir yer oldu, devamında süreci rahat atlatacağız inşallah. Bugünlerden ilkin de orta halli bir aile olarak yaşıyorduk, bir sabah kalktık geriye pek bir şey kalmamış” ifadelerini kulandı.
“ALLAH CUMHURBAŞKANIMIZIN ÖMRÜNÜ UZATSIN”
Konteynerini bugün teslim zelzele Ahmet Gürbüz de, “Zelzele olduğu gün oğlan işten geldi bir baktık sallanma oldu. Kendimizi zor dışarı arttık ve daha da çıkamadık. Sonrasında bir zelzele daha oldu geldik ki evin duvarları yıkılmış eşyalar altında kalmış. İstanbul’a gittim bir süre orada kaldım telefonla arayarak konteynerin çıktığını söylediler bugün geldim teslim aldım. Tanrı devletimizi noksanlık vermesin, Cumhurbaşkanımızın ömrünü uzatsın. Türkiye’ye daha da bu şekilde bir önder gelmez” diye konuştu

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Malatya’da kurulan konteyner kentin ilk etabı tamamlandı
Başantrenör Özgür Adıgüzel vefat etti
Hacı Boydak’ın oğlu İlyas Boydak teslim oldu

Son Dakika Haberler