Konya Büyükşehir Hatay’daki üreticilerin hayvanlarına muayene hizmeti veriyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, depremin peşinden Hatay’a olan desteğini aralıksız şekilde sürdürüyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ülke tarihinin en büyük zelzele felaketlerinden birini yaşadığımız bu zor zamanlarda Hatay’da ilk günden itibaren gerekseme olan her kademede depremzedelerin yanında olmaya devam ettiklerini söylemiş oldu. Türkiye’yi yasa boğan depremlerin derhal peşinden Hatay’da Konya’nın tüm kurum ve kuruluşlarıyla yaraların sarılması noktasında devlet-millet dayanışmasının en güzel örneğini sergilediğini kaydeden Başkan Altay, “Hatay’ın Kırıkhan ilçesine bağlı mahallelerde İlçe Ziraat Müdürlüğüyle istişare ederek belirlediğimiz bölgelerde küçükbaş ve büyükbaş hayvanları muayene ederek üreticimize destek veriyoruz” diye konuştu.
Hatay’daki hayvan üreticileri için daha ilkin 10 tır hayvan yemi desteğinde bulunduklarını hatırlatarak, muayene esnasında da üreticilere yem dağıtımı yaptıklarını kaydeden Başkan Altay, emekler esnasında Konya Büyükşehir Belediyesinin yaralı yada desteğe muhtaç hayvanlara müdahale aracı olan hayvan ambulansı Canbulan’ın da hazır bulunduğunu altını çizdi. Başkan Altay, “Canbulan zelzele bölgesinde muayene hizmeti veren baytar hekimlerimize birlikte rol alıyor. Baytar hekimlerimiz hayvanların kontrolünü yaparak sıhhat problemi bulunduğunu tespit ettikleri hayvanlara lüzumlu tedaviyi uyguluyor. Tarihimizin en büyük yıkımlarından biriyle karşı karşıya olduğumuz bu zor günlerde depremin geride bıraktığı fizyolojik ve ruhsal yıkımın üstesinde beraber geleceğiz inşallah” açıklamalarını yapmış oldu.
Hataylı hayvan üreticileri de bu zor günlerde kendilerini yalnız bırakmayan Konya Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti. Konya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yem dağıtımı ve hayvan muayene işlemleri esnasında Kırıkhan’ın Balarmudu Köyü’nde bir buzağının doğumuna da eşlik ederek ilk muayenesini yapmış oldu.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Hatay’da depremin 25. gününde enkazdan bir köpek canlı çıkartıldı
Bitlis’ten zelzele bölgesine 15 bin oyuncak gönderildi
Çadır kentte içme suyu ve kanalizasyon emekleri tamamlandı

Son Dakika Haberler