Jandarma 14 faili bilinmeyen hırsızlık vakasını aydınlattı

Edinilen bilgiye nazaran, Kayseri İl Jandarma Komutanlığı Yeşilhisar İlçe Jandarma Komutanlığı mesuliyet alanında bulunan Karacabey, Fatih, İdris, Yavuzselim ve Güzelöz Mahallelerinde meydana gelen hırsızlık vakaları ile ilgili Yeşilhisar İlçe Jandarma Komutanlığınca ilk 2 olayın müracaatının alınmasından sonrasında JASAT ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri ile beraber meydana getirilen araştırma ve soruşturma neticesinde söz mevzusu faili bilinmeyen hırsızlık vakalarını şüpheliler C.B. ve İ.A.’nın M.A. üstüne kayıtlı vasıta ile gerçekleştiklerini tespit etti.
Şüpheliler C.B., İ.A. ve M.A.’nın çaldıkları malzemelerin bir kısmı, şahısların Niğde’ye bağlı Çiftlik ilçesinde bulunan ikametlerinde meydana getirilen arama sonucunda ele geçirildi. Ele geçirilen malzemeler müştekilere teşhis edilerek teslim edildi. Olayın şüphelisi olan İ.A.’nın yakalanmasına a yönelik emek harcamalar devam ederken, vasıta sahibi M.A. ve hırsızlık şüpheli C.B. gözaltına alındı.
Öte taraftan, vasıta sahibi M.A. Cumhuriyet Savcılığı’nca ifadesi alındıktan sonrasında özgür bırakılırken C.B. isminde kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Kayseri’de çeşitli suçlarından aranan 2 şüpheli yakalandı

Son Dakika Haberler