İzmir’de ölen bir kızın istismara uğraması ve gasbedilmesine ilişkin 2 sanık hakim karşısında

İzmir 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, başka bir suçtan tutuklu sanık Burak K., Aslıhan Sinem Çiçek’in babası Serdar ve anası Remziye Çiçek ile taraf avukatları salonda hazır bulunmuş oldu. Tutuksuz sanık Cem A. ise duruşmaya Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) vesilesiyle katıldı.
Kimlik tespitinin peşinden söz verilen Burak K, Aslıhan Sinem Çiçek ve Cem A’yı tanımadığını savundu.
Vaka günü otoyolun ortasında görmüş olduğu Aslıhan Sinem’e vasıta çarpmaması için ambulansı aradığını ileri devam eden Burak K, “Orta şeritten kenara çektim. Aslıhan Sinem’e su almak için vaka yerinden ayrıldım. Polisleri görünce yeniden vaka yerine geldim. Dere kenarında bir telefon buldum. Gelen polislere telefonu teslim ettim. Aslıhan Sinem’i otoyoldan bariyerlere çekerken üzerime kan bulaştı. Bunu polislere de söyledim. Ben yalnız yardım etmek istedim. Aslıhan Sinem’i otoyol kenarına çekerken bana tokat attı, o sırada üzerime kan bulaştı.” diye konuştu.
Sanık Cem A. ise vaka sebebiyle oldukça mutsuz bulunduğunu belirterek, aileye başsağlığı diledi.
Aslıhan Sinem Çiçek’i 2-3 senedir tanıdığını özetleyen Cem A, şunları kaydetti:
“Kuzeni ile sevgiliydim fakat sonradan ayrıldık. Aslıhan Sinem beni toplumsal medyadan ekledi. Uzun bir süre görüşmedim. Sonrasında toplumsal medya üstünden görüştük ve ‘buluşalım’ dedim. Bana konum attığı yerden aldım. Birlikte Seyirtepe mevkisine gittik. Orada birazcık zaman geçirdik. Ben kendisinden hoşlanıyordum. Otomobille bizim eve geçtik. Zaman geçirdik, beraber olduk. Akşam 19.30 benzer biçimde gitmek istediğini söylemiş oldu. Birlikteyken alkol yada uyuşturucu madde almadık. Birbirimize sarıldık ve güzel bir halde ayrıldık.”
Cem A, Aslıhan Sinem’in öldüğünü 2 gün sonrasında duyduğunu, polislerin de kendisini oldukça ondan sonra arayıp ifadesini aldıklarını aktardı.
Baba Serdar Çiçek ise kızının uyuşturucu kullanmadığını söylemiş oldu.
Vaka günü kızına uyuşturucu verildiğini korumak için çaba sarfeden baba Çiçek, “Bu kadar uyuşturucu içip eve iyi mi gelecekti. Kızım buluşma öncesi bu kadar uyuşturucu alsa ölürdü. Sanık Cem A. uyuşturucu vermediğini söylüyor. Kızıma uyuşturucu verip faydalanmaya çalışmışlar. Kuzeni ve yanındakiler kızımdan faydalanmaya çalışmış. Kızım kendini savunurken camı kırıp elini kesmiş ve vaka yerinden firar etmiş. Uyuşturucunun etkisiyle otobana çıkmış, kamerada görünüyor. Bu sebeplerden dolayı sanık Cem’den şikayetçiyim.” şeklinde konuştu.
Anne Remziye Çiçek ise her 2 sanık hakkında şikayetçi bulunduğunu belirterek, sanıklara en ağır cezanın verilmesini istedi.
Taraf avukatlarının savunmalarının peşinden, öteki tanıkların dinlenmesi için duruşma 30 Mayıs’a ertelendi.
OLAY
Ailesinin yitik başvurusunda bulunmuş olduğu Aslıhan Sinem Çiçek, 26 Temmuz 2022’de Şimal Çevre Yolu Bayraklı Tünelleri civarında baygın halde bulunmuş, kaldırıldığı Ege Üniversitesi Hastanesi’nde ertesi gün yaşamını kaybetmişti.
Vaka yeri yakınında motosikleti bulunan ve polislerce gözaltına alındığında üstünde genç kızın cep telefonu çıkan Burak K, başka bir suçtan tutuklanmıştı. Genç kızın son olarak buluşmuş olduğu Cem A. ise adli denetim şartıyla özgür bırakılmıştı.
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca her 2 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede, Cem A’nın “nitelikli cinsel hücum” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından 14 yıldan 19 yıla, şüpheli Burak K’nin ise geceleyin yağma suçundan 10 yıldan 15 yıla kadar hapsi isteniyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bergama’da 2. etap bin tane TOKİ konutu için kuralar çekildi
66 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan ev faresi yakalandı
Depremde yaşamını kaybeden öğretmen için hüzünlü merasim

Son Dakika Haberler