İspanyol turistler Sinop’taki kermeste depremzedeler için bağışta bulunmuş oldu

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen 6 Şubat’taki depremlerin arkasından afetzedelere yönelik yardım kampanyaları devam ediyor.
Boyabat ilçesinde de AK Parti İlçe Hanım Kolları Başkanlığınca “Hanım eli hanım gücü” sloganıyla depremzedelere destek amacıyla kermes düzenlendi.
Seyahat amacıyla ilçede bulunan İspanyol turistler de kermesi ziyaret edip alışveriş yaparak afetzedeler için bağışta bulunmuş oldu.
İspanyol gezgin Juan Diaz Capelli AA muhabirine, depremin bir tek Türk insanını değil, tüm dünyayı derinden sarstığını söylemiş oldu.
İlçede gezerken kermes çadırını gördüğünü belirten Capelli, şöyleki konuştu:
“Rehberime ne için bulunduğunu sormuş oldum. Rehberimiz, zelzele bölgesine yardım için emekler yapıldığından bahsetti. Ikimiz de yardım yapmak istedik. İspanya’dayken Türkiye Büyükelçiliğine depremde zarar görenler için yardım yapmak istedim sadece yardım amacıyla gelenlerin oluşturduğu uzun bir sıra vardı. Zamanım kısıtlı olduğundan yardım edememiştim. Buradaki çadırda yardım amaçlı etkinlik bulunduğunu öğrenince İspanya’da yapamadığım yardımı yapmak istedim. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”
AK Parti Boyabat Hanım Kolları Başkanı Zehra Okur da meydana getirilen bağışın kendilerini fazlaca duygulandırdığını dile getirerek, “Para bağışında bulundular. Ülke genelinde olduğu benzer biçimde dünya medyasında da yer olan bir afeti yaşadık. Hepimiz bu afetin yaralarını sarmak için elini taşın altına koydu.” dedi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Sinop’ta trafiğe kayıtlı taşıt sayısı 66 bini geçti
İzmir merkezli kabahat örgütüne yönelik operasyonda 5 şüpheli tutuklandı
İstanbul’daki SGK binalarında EYT yoğunluğu

Son Dakika Haberler