İBB kentsel dönüşüme giren Nurcan Apartmanı’nın yıkımına başladı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 1972 senesinde Rasimpaşa Mahallesi Hayrullah Efendi Sokak’ta meydana getirilen, 12 bağımsız birimden oluşan Nurcan Apartmanı’nın yıkımına katıldı.
İmamoğlu, buradaki basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamada, gündemlerinin büyük bir kısmının zelzele bulunduğunu söylemiş oldu. Burasının yanında bazı bölgelere de ziyaretler yapacağını ifade eden İmamoğlu, bu ziyaretlerin depremle ilgili emekler bulunduğunu söylemiş oldu. İmamoğlu, şu anda Kadıköy’ün kim bilir en riskli bölgelerinden birinde olduklarına dikkati çekerek şu şekilde devam etti:
“Bu sebeple burada bırakın yanlış imalatı, tamamlanmamış imalatı, yapı ömrünü tamamlamaya yakın çokça yapı var. Dolayısıyla bu tür yerlerde etkin oluyoruz. Niçin etkin oluyoruz, sebebi şu: Uzlaşamıyor insanoğlu, itimat duyamıyorlar. Kimi zaman yüklenicilere inanmıyorlar vesaire… Burada, KİPTAŞ’ın elinin, güvencesinin enerjisini hissettirdiği alanlara giriyoruz. Bu bizim ne zamanki kararımız? Geçen yıldan beri düğmeye bastığımız ve ‘İstanbul Yenileniyor’ diye ortaya koyduğumuz bir karakter. Burada aslen bir simge olmak istiyoruz.”
Binaların dönüşümünü fazlaca mühim bulduğunu dile getiren İmamoğlu, vatandaşlardan “İstanbul Güçleniyor” web sayfasından kendilerini takip etmeye devam etmelerini istedi.
“BU İŞİ ÖNEMSİYORUZ”
İmamoğlu, “İstanbul yenileniyor” kampanyasına eşlik edilmesini talep ederek şunları kaydetti:
“Yapıların süratli taranması mevzusunda fazlaca süratli hareket edeceğiz. Elimizden gelen en süratli şekliyle ekiplerimizi arttırarak sahada, ne olursa olsun bu işi en etkin hale getireceğiz. Doğal bu şekilde de yetinmeyeceğiz. İstanbul’un sektörlerini harekete geçirip depreme dayanıklı süre diliminde hep birlikte ortak karar alacağız. Bu işi önemsiyoruz. İnsan yaşamı, zelzele… Türkiye’mizin, İstanbul’umuzun bu tehditten kurtulması için hep birlikte inşallah başaracağız diyorum.”
Basın açıklamasının peşinden kentsel dönüşüme giren Nurcan Apartmanı’nın yıkımına başlandı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

STK’lerin zelzele bölgesindeki yardım seferberliği sürüyor
Spor fotoğrafçısı Onur Çam bisikletiyle geçirdiği kazada öldü

Son Dakika Haberler