Gayrimenkul zengininin teknesinde öldürülüp denize atılmasıyla ilgili 6 sanık yargılanıyor

Bursa 11. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu Emre Çağlar D. ve Güler Ö, tutuksuz sanıklar Göksel Ş, Erdem A, Ali E. ve Ercan A. ile taraf avukatları katıldı.
Duruşmada, 2021’de yaşanmış olan olayın arkasından sanıklar tarafınca Gemlik’e getirilen maktul Yılmaz Sezer’e ilişik teknelere tutarı karşılığında yakıt yüklemesi icra eden benzin istasyonunun müdürü şahit olarak dinlenildi.
Söz verilen sanık Emre Çağlar D, pişman bulunduğunu beyan etti.
Güler Ö. ise Sezer’in işlerine kendisini karıştırmadığını belirterek, olan bitenden haberi olmadığını öne sürdü.
Mahkeme heyeti, Sezer’in oğlunun avukatının dosyadaki HTS kayıtlarına ilişkin bilirkişi incelemesi yapılması yönündeki talebinin kabulü ve 2 sanığın tutukluluğun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.
OLAY
Kocaeli’nin Darıca ilçesi Pirireis Mahallesi Yelkenkaya Caddesi’ndeki sahilde 19 Eylül 2021’de adam cesedi bulunmasının arkasından emek verme başlatılmış, el ve kolları bağlı, vücudunda yara izleri olan ve ortalama 10 gün denizde kalmış olduğu değerlendirilen kişinin Yılmaz Sezer (78) olduğu belirlenmişti.
Gemlik’ten denize oluşturulan Sezer’in yatı ve teknesi bulunmuş olduğu bilgisi üstüne soruşturmayı genişleten takımlar, cesetle aynı yerde, üstünde kopmuş vinç mekanizması bulunan ahşap sandığı da incelemeye almıştı. Sandık üstündeki seri numarasından üretildiği yer ve satılmış olduğu kişilerin bilgisine ulaşan polis, teknik ve fiziki takip sonucu yat ve teknenin İstanbul Tuzla’da bir marinada demirli bulunduğunu tespit etmişti.
Marinadaki yatta meydana getirilen aramada, çöp poşetlerinde ölen kişiye ilişik olduğu belirlenen kanlı giysiler ile halı, kelepçe ve bazı materyaller yakalanmış, Sakarya, Bursa ve Kocaeli’de düzenlenen operasyonda şüpheliler gözaltına alınmıştı. Tutuklanan Emre Çağlar D. ve Güler Ö. ile öteki 4 sanık hakkında “tasarlayarak kasten öldürme” ve “kabahat delillerini yok etme, gizleme yada değişiklik yapma” suçlarından dava açılmıştı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Okulda fenalaşıp yaşamını kaybeden 7 yaşındaki Lara herkesi üzdü
Kayseri’de taksicinin öldürülmesiyle ilgili 3 zanlı yakalandı
Iğdır’da karlar erimeye başladı, akarsu debileri arttı

Son Dakika Haberler