Evindeki kedi ve köpekler depremden derhal ilkin sahiplerini uyandırmış

Mustafa Kemal Mahallesi’nde 4 kattan oluşan apartmandaki dairelerinde 6 Şubat’taki depremlerde hasar oluşan 42 yaşındaki Sercan ve Peri Aktepe çifti, besledikleri 13 hayvanla binadan çıkmayı başardı.
Hayvanlardan 1 köpek ve 4 kediyi sahiplendirmek zorunda kalan çift, 6 köpek ve 2 kedileriyle AFAD’ın Millet Bahçesi’ne kurduğu çadır kentte hayatlarını sürdürüyor.
Aktepe çifti, can arkadaşlarının rahatça hareket edebilmeleri için buradaki voleybol sahasına kendi çadırlarını kurdu.
Sercan Aktepe, AA muhabirine, zelzele gecesi besledikleri hayvanların sesine uyandıklarını söylemiş oldu.
Hayvanların hareketlerinden şüphelendiklerini belirten Aktepe, şu şekilde devam etti:
“Depremden ilkin hayvanların hepsi havlamaya, miyavlamaya başladı. Bugüne dek görmediğim hareketler yaptılar. Kediler dolapların üstüne çıktı, köpekler de uludu. Fazlaca gürültü yaptıkları için mamayla susturmaya çalışıyordum ki uğultu koptu ve sallanmaya başladık. Sarsıntı esnasında eşimle helalleştim. Kurban olduğum Tanrı canımızı bağışladı. Binamız orta hasarlı şekilde depremi atlattı, ayakta kaldı. Ikimiz de hayvanlarımızla aşağıya indik.”
Besledikleri 5 hayvanı afet sonrası sahiplendirdiklerini, 8’ini ise yanlarına aldıklarını dile getiren Aktepe, “Onlar kedimiz ve köpeğimiz değil, evlatlarımız. Eşimle birlikte hayvanlarımızı oldukca seviyoruz, düşkünüz onlara. Tanrı’ın sessiz kullarına sahiplenmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.” diye konuştu.
Aktepe, kedi ve köpeklerle ilgilenerek moral bulmaya çalıştıklarını açıkladı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Hatay’da depremin 25. gününde enkazdan bir köpek canlı çıkartıldı
Denizli’de kamyonla çarpışan otomobilin sürücüsü öldü
Rize’de trafik kazasında 2 şahıs yaşamını yitirdi

Son Dakika Haberler