Depremzedelere konteyner gönderme bahanesiyle dolandırıcılık iddiasına ilişkin kabahat duyurusu

İstanbul’daki bir insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı şirketinin İzmir’deki avukatı Ali Onar, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası bazı şüphelilerin, müvekkil firmanın bilgilerini kullanarak toplumsal medyadan zelzele bölgesine konteyner gönderme bahanesiyle vatandaşlardan para topladıkları nedeni öne sürülerek savcılığa başvurdu.
Kabahat duyurusu dilekçesinde, şüphelilerin depremlerden sonrasında toplumsal medya üstünden iletişime geçtikleri kişilerden depremzedelerin barınma ihtiyacını karşılamak suretiyle konteyner gönderme bahanesiyle verdikleri IBAN hesabına para yatırmalarını istedikleri, parayı aldıktan sonrasında kişileri engelledikleri açıklandı.
Dilekçede, şüphelilerin, kendileriyle irtibata geçen ve zelzele bölgesine 15 konteyner göndermek için 25 bin lira yatıran bir vatandaşı, para hesaba geçtikten sonrasında oyaladıklarına dair mesajların bulunmuş olduğu görseller de yer aldı.
Avukat Ali Onar, millet olarak zor günlerden geçilmiş olduğu bu süreçte depremde maddi tinsel yaralanmış vatandaşların çeşitli yöntemlerle, hatta kurumsal iş yerlerinin isimleriyle dahi dolandırılmalarına oldukca üzüldüğünü belirtti.
Benzer bir dolandırıcılık vakasının da danışmanlığını yapmış olduğu bir şirket üstünden gerçekleştiğini tespit ettiğini vurgulayan Onar, “Elde ettiğimiz deliller ile kabahat işleyen ve işlemek için teşkilat oluşturan kişiler hakkında cumhuriyet savcılığına kabahat duyurusunda bulunduk.” dedi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

İzmir’de zelzele sonrası vatandaşlar çadır ve araçlarda konaklıyor
Denizli’de kamyonla çarpışan otomobilin sürücüsü öldü
Niğde’de depremlerde hasar gören binanın yıkımı yapılmış oldu

Son Dakika Haberler