Depremden etkilenen üreticilere, Denizli’den yardım eli uzandı

Zelzele bölgesinde yaşamın normale dönmesi ve tarımsal üretimin devamlılığının sağlanması için tüm Türkiye seferber oldu. Denizli İl Ziraat ve Orman Müdürlüğü de afet bölgesindeki depremzede yurttaşlarımız ile büyük ve küçükbaş hayvan yetiştiricilerimize yönelik yardımlarını hayata geçirmeye devam ediyor. İl ve İlçe Müdürlüklerindeki personeller, firmalar, ayni ve nakdi katkılarıyla depremzedelere nefes olmaya çalışıyor.
Hatay Koordinasyon Valisi Ali Fuat Atik’in koordinesinde depremden etkilenen vatandaşlara yiyecek ve aş gereksinimlerinde kullanılmak suretiyle 75 ton un, 96 bin 820 kilo üreticilere destek olmak amacıyla hayvan yemi, çadır, yemlik, suluk ve günlük ihtiyaçların karşılanmasında kullanılmak suretiyle çeşitli malzemeler ile beraber toplamda 7 tane yardım tırı başta Hatay olmak suretiyle Şanlıurfa, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Malatya illerine ulaştırıldı.Hem de damızlık koyun keçi yetiştiricileri birliğinin 19 İlçede 35 gönüllü ile toplamış olduğu 571 tane küçükbaş, 3 tane büyükbaş hayvanın kesimi Et ve Süt Kurumu ile duranlar mezbahanesinde gerçekleştirilerek toplamda 12 ton karkas et afet bölgesindeki depremzedelere ulaştırılmak suretiyle gönderildi. Ek olarak Kızılay hesabına 100 bin TL yardım yapılmış oldu.
Denizli İl Ziraat ve Orman Müdürü Şakir Çınar, “Bakanlığımız koordinasyonunda zelzele afetinden etkilenen yetiştiricilerimiz için hayvan yemi sevkiyatlarımız devam etmektedir. Daha ilkin gönderilen yiyecek ve aş gereksinimlerinde kullanılan 3 tır Una ek olarak 4 tır hayvan yemi, çadır, yemlik, suluk ve günlük ihtiyaçların karşılanmasında kullanılmak suretiyle çeşitli malzemeler de yola çıkmıştır. Yurttaşlarımızın ve çiftçilerimizin her daim yanındayız. Bir olacağız, tüm zorlukları beraber aşacağız” dedi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

DESKİ’den zelzele bölgesindeki altyapıya dirimsel müdahale
Büyükşehir, 20 milyon TL maliyetle Sivas Bulvarı’nı Kocasinan Bulvarı’na bağladı
Hataylı depremzede evlatların yüzü toplumsal etkinliklerle gülüyor

Son Dakika Haberler