Bitlis’te gölet setinin yıkılması sonucu mahallede hasar oluştu

Gece saatlerinde mahallenin üst kısmında bulunan sulama göletinin set duvarının yıkılması sonucu mahalle su altında kaldı.
Köyün içinden geçen derenin taşması sonucu bir evin altındaki garajda bulunan 3 traktör ile 20 metre sürüklendikten sonrasında evin duvarına çarparak duran minibüs kullanılamaz hale geldi.
Yüzlerce dönüm ziraat arazisinin ve ağaçların zarar görmüş olduğu mahallede, bazı ahırlar su altında kaldı, 4 hayvan telef oldu.
Vatandaşların ahırlarında biriken su ve çamuru temizlediği mahallede, Yolalan Belde Belediyesi, AFAD ve jandarma ekipleri de hasar tespit emek vermesi yürüttü.
Mahalle sakinlerinden Hayrettin Korkmaz, gazetecilere, gece sulama göleti setinin yıkılması sonucu mahalleyi su bastığını söylemiş oldu.
Korkmaz, “Arsalarımız, otomobillerimiz ve traktörlerimiz ziyan oldu. Hayvanlarımız telef oldu. Mahallenin yarısını su bastı. Adeta bir yıkım yaşadık.” dedi.
Dün gölete gittiğini özetleyen Saadettin Korkmaz ise, “Belediyeden kepçe aldık ve vanayı açmaya çalıştık fakat yapamadık. Sel olabileceğine olasılık vermedik. Gece saatlerinde göletin seti yıkıldı. Otomobilimiz, traktörlerimiz ve arsalarımız ziyan oldu, hayvanlarımız telef oldu. Devletten yardım bekliyoruz.” diye konuştu.
Minibüsü kullanılmaz hale gelen İsmail Çağlayan ise selde minibüsünün sürüklendiğini, hayvanlarının bulunmuş olduğu ahırı su bastığını aktardı.
Traktöründe hasar oluşan Ramazan Aktay da mahallede büyük zararın meydana geldiğini, yetkililerden destek beklediklerini beyan etti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bitlis’te duvara çarpan otomobildeki 4 şahıs yaralandı
66 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan ev faresi yakalandı
Kars Harakani Havalimanı internasyonal uçuşlara açıldı

Son Dakika Haberler