Bağcılar ile depremden etkilenen Battalgazi “kardeş kent” oldu

Bağcılar Belediyesi, depremin ilk gününden itibaren yaralarını sarmak için destek verdiği Malatya’nın Battalgazi Belediyesi ile “kardeş kent” oldu.
Belediyeden meydana getirilen açıklamaya nazaran, Bağcılar Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı ikinci oturumu, Meclis 1. Başkanvekili Sibel Betül Birer başkanlığında gerçekleşti. Açılış konuşmasıyla süregelen görüşmede, gündem maddeleri görüşüldü.
Görüşmede, Bağcılar Belediyesinin Battalgazi Belediyesi ile “kardeş kent” protokolünün de oylaması yapılmış oldu. Tüm partilerin katılmış olduğu oylamada iki belediyenin kardeşliği oy birliğiyle onaylandı.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, depremin peşinden süregelen birlikteliğin “kardeş belediye” kararıyla taçlandığını belirterek, “Depremin peşinden yardım eli uzattığımız Battalgazi Belediyesi ile aramızda gönül bağları oluştu. Bunu daha da ileriye taşıyarak kardeş olduk. Tüm imkanlarımızla onların yanındayız. İnşallah bu zor günleri beraber aşacağız. Aldığımız bu karar hepimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.
Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder de depremin yaralarını hep beraber sardıklarını, bu süreçte Bağcılar ile Battalgazi içinde çok büyük bir gönül köprüsü kurduklarını vurgulayarak, “Battalgazi’de artık Bağcılar denilince ‘Kahraman Bağcılar’ diyoruz. Meclis kararıyla resmi olarak da kardeş belediye olduk. Gönüldeki kardeşliğimiz artık resmi olarak da tescillendi.” değerlendirmesini yapmış oldu.
BATTALGAZİ’DE “BAĞCILAR MAHALLESİ” KONTEYNER KENTİ
Bağcılar Belediyesi, depremin etkilediği yerlerden Battalgazi ilçesinde evleri yıkılan ve binaları ağır hasar alan depremzedeler için 50 dönümlük alanda 500 konteynerden oluşan “Bağcılar Mahallesi” adıyla konteyner şehir kuruyor. Depremzede aileler, kalıcı konutlar yapılana kadar burada barınacak.
Öte taraftan, Battalgazi’deki depremden ziyan olan taş ocağı, Bağcılar Belediyesi teknik ekiplerinin emek harcaması sonucu tekrardan üretime başladı. Bunun yanı sıra her ilçe sakininin, besin başta olmak suretiyle temel ihtiyaçların karşılanmasına yönelik yardımlar yapılıyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Beyoğlu’nda otelde çıkan yangın söndürüldü
Bingöl’de yüzde 75 bağışlama ile 750 bin tane fide dağıtılacak
Depremlerin peşinden Kahramanmaraş’ta normalin 4 katı radon gazı ortaya çıktı

Son Dakika Haberler