Antalya’dan zelzele bölgesine destek sunar sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesinden meydana getirilen açıklamaya gore, belediye depremzedelerin barınma ve zaruri gereksinimlerini karşıladığı Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde, çocuklar için kreş açmak amacıyla çalışmalara başladı.
Bölgede barınma, yiyecek, banyo, wc, giyim bankası ile insani gereksinimleri karşılamaya çalışan belediye, toplumsal belediyecilik uygulamaları kapsamında mobil kuaför ekibini de bölgeye gönderdi.
Nurdağı ve İslahiye’de emekleri koordine eden Büyükşehir Belediyesi Genel Yazman Yardımcısı Ramazan Demir, depremzedelerin gereksinimlerini karşılamaya çalıştıklarını belirtti.
Belediye ekipleri olarak Nurdağı’na gidip düzeni kurduklarını kaydeden Demir, “Konteyner ve çadırlardan bir yerleşke oluşturduk ve kurduğumuz aşevi ile yurttaşlarımıza yiyecek yardımı yapıyoruz. İshaliye’de de ek olarak bir aşevi kurarak yiyecek dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Mobil fırınımızla sıcak ekmek üretiyoruz.” ifadelerini kullandı.
Bölgede bulunan Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Hizmetler Daire Başkanı Itimat Ulutekin ise 10 gündür Nurdağı’nda olduklarını, gereksinimleri gidermeye çalıştıklarını aktardı.
3-6 yaş arası çocuklar için kreş yapma çalışmalarına başladıklarını özetleyen Ulutekin, “Araç-gereç ve materyallerinin siparişlerini verdik. Hedefimiz bir tek insanların karınlarını doyurmak ya da onları güvenli alanlarda barındırmak değil. Artık toplumsal belediyeciliği de burada uygulamak istiyoruz.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Mobil Kuaförü de Akseki ve Kemer’de konaklayan 511 depremzedeye hizmet verdi.
KONYAALTI BELEDİYE BAŞKANI ESEN’DEN DEPREMZEDELERE ZİYARET
Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, kapılarını depremzedelere açan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Antalya Şubesini ziyaret ederek burada kalanların gereksinimlerini dinledi.
Esen, yaşanmış olan felaketin yaralarını sarmak için hem Antalya’da hem de zelzele bölgesinde emekler yaptıklarını söylemiş oldu.
Kurmuş oldukları toplumsal market ile gereksinimleri gidermeye devam ettiklerini aktaran Esen, “Kentimize gelen afetzede yurttaşlarımıza yönelik hazırlamış olduğumuz parasız toplumsal market ile dayanışmamızı sürdürüyoruz.” diye konuştu.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Alanya’da trafik kazasında depremzede 3 şahıs öldü, 4 şahıs yaralandı
Bitlis’ten zelzele bölgesine 15 bin oyuncak gönderildi
Çadır kentte içme suyu ve kanalizasyon emekleri tamamlandı

Son Dakika Haberler